Tersine Mühendislik Hizmetleri

Dünyanızı Dijitalleştirin

3D Model Mühendislik’in tersine mühendislik hizmetleriyle, hemen hemen her şeyi üzerinde çalışılabilecek verilerini dijitalleştirebilirsiniz.

Ürünlerinizi ve parçalarınızı dijitalleştirerek üretim ve ürün geliştirme süreçlerinizi modernize edebilir, fiziksel envanter ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. 3D tarama yoluyla tersine mühendislik, montajın ve parçanızın mevcut tüm bileşenlerinin son derece hassas bir 3D dijital modelini kolay ve hızlı bir şekilde elde etmeyi mümkün kılar.

Tersine mühendislik hizmetlerimizin mümkün olan en iyi ürünü oluşturmanıza nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin.

Fiziksel Ve Dijital Arasındaki Köprü

Her ne sebeple tersine mühendislik hizmeti almak isterseniz isteyin, yardım için 3D Model Mühendislik’e güvenebilirsiniz.

3D Model Mühendislik Hizmetler - Tersine Mühendislik

Eski bileşenler, dijital arşivleme ve çok daha fazlası gibi konularda endüstrinin tüm alanlarından sayısız müşteriye yardımcı olduk ve size de yardımcı olmak için mükemmel bir konumdayız. Kaliteye ve müşteri hizmetlerine yaklaşımımız, müşterilerimizin üretim süreçlerini kolaylaştırdı. Dijitalleşmek için bize güvenebilirsiniz.

En zorlu gereksinimlere ve spesifikasyonlara dahi uyan yüksek kaliteli parçalar ve bileşenleri tersine mühendisliğe uygun hale getiriyoruz. İlk seferde, her seferinde.

Tersine mühendislik için ekibimizin sizler için yapabilecekleri;

 • Objenizden CAD verilerini çıkarma
 • Yeni parça üretimi
 • Yüzey performansını iyileştirme
 • Parça-takımlama (part-tooling) ihtiyaçları için CAD modellerini güncelleme
 • Bir ürünü/parçayı üretim hataları olmadan yeniden tasarlama
 • Üretim sürecinizi kolaylaştırma

Tersine Mühendislik Kullanım Alanları

 • Eski Bileşenler
 • Orjinal Ürün Üretici Sorunları
 • Dijital Arşivleme
 • Rakip Analizi
 • Özel Üretim Nesneler
 • Katmanlı Üretim

Tersine Mühendislik Ne Zaman Gereklidir?

 • Kayıp Belgeler
 • Ürün Analizi
 • Dijital Güncelleme ve Düzeltme
 • Akademik ve Eğitim

 Tersine  Mühendislik Nedir?

Hassas mühendislik dünyasında, tersine mühendislik, bir ürünün nasıl tasarlandığını ve yapıldığını bulmak için parçalara ayırma işlemidir. Bu işlemin ardından, tam olarak istenen özellikleri karşılamak için öğeyi toplu olarak üretmek mümkün olacaktır.

Normal mühendislik, hassas diyagramlar ve ölçümler kullanarak parçaların ve ürünlerin oluşturulmasını içerirken, tersine mühendislik bunun tam tersidir. Ağırlıklı olarak teknik resimlerin bulunmadığı ve ürünün nasıl yapıldığını bilmenin mümkün olmadığı durumlarda kullanılır.

Tersine Mühendislik, öğenin boyutsal bilgilerinin alınmasıyla başlar. Ürün ayrıca iç mekanizmalarını değerlendirmek için parçalara ayrılır. Tüm bilgiler elde edildikten sonra, veriler üretim sürecine yardımcı olmak için CAD çizimleri yapmak için kullanılır.

Tersine Mühendislik Nasıl Çalışır?

Tersine mühendislik hizmetimiz, temel haliyle, bir nesneyi ele alır, detayını veya nasıl yapıldığını ve nasıl çalışabileceğini inceler. Bu detay ve bilgileri de 3D tarama hizmetlerimiz aracılığıyla toplarız.

Bu bilgileri topladıktan sonra, parçayı yeniden oluşturmak veya analiz etmek için kullanabilirsiniz, tersine mühendislik için birçok neden vardır ve size yardımcı olacak uzmanlığa sahibiz.

Belki de 3D Basılmış olacak şekilde tersine mühendislik yapılmış bir şeye ihtiyacınız var, eğer öyleyse, bu konuda yardımcı olabiliriz. 3D baskı hizmetlerimize göz atın.

Tersine Mühendislik Sizin için Ne Yapabilir?

Mevcut bir ürünü incelemeniz gerekiyorsa, belki de artık çizimleri olmayan bir ürünü yeniden üretmeniz gerekiyorsa, bir ürünü analiz etmeniz gerekebilir veya eski bir ürün olabilir ve OEM parçalarını yeniden üretmek isteyebilirsiniz. Bunlar yapmanız gerekenlerden bazılarıysa, tersine mühendislik hizmetlerimiz tam size göre.

Tersine mühendislik işlemine tabi tutulmuş bir şeye ihtiyacınız varsa, muhtemelen 3D Taramaya ihtiyacınız olacak. Bu konuda da yardımcı olabiliriz, 3D tarama hizmetlerimize göz atın.

3D Tarama & Tersine Mühendislik

3D Tarama ve Tersine Mühendislik, birlikte mükemmel şekilde çalışan 2 farklı teknolojidir. Bileşeni veya modeli 3B taradığınızda, Tersine Mühendislik sürecine başlamak için mükemmel bir başlangıç noktasına sahip olmuş olursunuz.

3D Baskı & Tersine Mühendislik

Parçanızı tersine mühendislikten geçirip yeniden tasarladıktan sonra parçanızı test etmek isteyeceksiniz. Bir sonraki adım 3D baskıdır. Tasarımınızı test edebilir, kusurları arayabilir ve herhangi bir değişiklik yapabilirsiniz. Bu çok basit!

Neden Tersine Mühendislik Hizmeti Kullanmalısınız?

Bilgisayar destekli tasarım (CAD) daha popüler hale geldikçe, tersine mühendislik, 3B CAD, CAM, CAE veya diğer yazılımlarda kullanılmak üzere mevcut bir fiziksel parçanın 3B sanal modelini oluşturmak için uygun bir yöntem haline geldi. 

Tersine mühendislik süreci, bir nesneyi ölçmeyi ve ardından onu bir 3B model olarak yeniden yapılandırmayı içerir. Fiziksel nesne, CMM’ler, lazer tarayıcılar, yapılandırılmış ışık sayısallaştırıcılar veya bilgisayarlı tomografi gibi 3B tarama teknolojileri kullanılarak ölçülebilir. 

Genellikle bir nokta bulutu olarak temsil edilen ölçülen veriler tek başına topolojik bilgiden yoksundur ve bu nedenle genellikle üçgen yüzlü ağ, bir dizi NURBS yüzeyi veya bir CAD modeli gibi daha kullanışlı bir formatta işlenir ve modellenir. 

Tersine mühendislik ayrıca işletmeler tarafından mevcut fiziksel geometriyi dijital ürün geliştirme ortamlarına getirmek, kendi ürünlerinin dijital 3B kaydını yapmak veya rakiplerinin ürünlerini değerlendirmek için kullanılır. 

Örneğin, bir ürünün nasıl çalıştığını, ne yaptığını ve hangi bileşenlerden oluştuğunu analiz etmek, maliyetleri tahmin etmek ve potansiyel patent ihlalini belirlemek vb. için kullanılır. 

Değer mühendisliği, işletmeler tarafından da kullanılan ilgili bir faaliyettir. Ürünlerin yapısal bütünlüğünü parçalamayı ve analiz etmeyi içerir, ancak amaç, maliyeti düşürecek fırsatları bulmaktır.

Tersine Mühendisliğin Avantajları

Tersine mühendislik hizmetleri, mühendislere ve müşterilere bir dizi önemli fayda sağlar. Bunlardan en önemlilerinden biri eski bileşenlerin değiştirilmesidir. Birçok işletme, artık OEM’leri tarafından desteklenmeyen eski makineleri üretim süreçlerinin bir parçası olarak kullanmaya devam edecektir. Bu makinelerden birindeki bir bileşen arızalanırsa, şirket her şeyi mümkün olan en kısa sürede tekrar çalışır duruma getirmek için zamana karşı bir yarış içine girmektedir.

Tersine mühendisliğin kullanılması, üreticilerin proseslerini ve makinelerini iyileştirmelerine ve yeni prosesler uygulamalarına da olanak tanır. Ayrıca ekipmanın verimliliğinin, gücünün ve kullanım ömrünün nasıl iyileştirilebileceğinin kaydını tutmalarına yardımcı olur.

İleri görüşlü şirketler, iş açısından kritik bileşenlerin gerçekten başarısız olmadan önce yedeklerini oluşturmak için tersine mühendislik kullanabilir. Bu, bir arızanın yaratabileceği etkiyi sınırlamalarını sağlar. İşleri daha da verimli hale getirmek için, bir firma ters mühendislik kullanarak yedek parçaları elde etmek için planlanmış herhangi bir arıza süresini kullanabilir ve ardından herhangi bir onarım yapmak için başka bir planlı arıza süresini kullanabilir.

Tersine mühendislik hizmetlerini kullanmanın son bir avantajı da, OEM parçalarının tedarik süresini ve maliyetini büyük ölçüde azaltabilmeleridir.

Neden 3D Model Mühendislik Tersine Mühendislik Hizmetlerini Seçmelisiniz?

Tersine mühendislik uzmanları olarak yüzlerce işletmenin iş akışlarında devrim yapmasına ve rekabette öne geçmesine yardımcı olduk.

Tersine mühendislik hizmetleri yelpazemiz, en iyi 3D tarama ve tersine mühendislik teknolojisini rakipsiz uzmanlıkla birleştirir.

İster tasarım sürecinin başlangıcında isterse de analiz veya revizyon sürecini desteklemek adına ekibimizin desteğine ihtiyacınız olsun, 3D Model Mühendislik yolun her adımında yanınızda.

 • ISO 9001:2015 sertifikalı tekrarlanabilir sonuçlar
 • Hem tasarım hem de üretim sürecinde geniş deneyim
 • Dahili süreçler gerektiğinde gizliliği garanti edilmesi.
 • Hızlı dönüş ve işlem kabiliyeti